Magyar néprajz I. 1.
Táj, nép, történelem
Bolti ár: az eredeti, kedvezmény nélküli ár; nyomtatott könyvek esetén a könyvesbolti / kiskereskedelmi ár, mely legtöbb esetben a könyv borítóján is szerepel
Korábbi ár: időszakos akcióban részt vevő kiadványok esetén az akció kezdete előtti 30 napon belül alkalmazott legalacsonyabb ár
Akciós ár: a fizetendő ár időszakos akcióban részt vevő kiadványok esetén
Kiadói ár: a fizetendő ár; közvetlenül a kiadótól történő megrendelés esetén alkalmazott ár
A néphagyomány, a népi műveltség a nemzeti kultúra egyik forrásvidéke. Ennek áttekintését vállalta magára a nyolckötetes Magyar néprajz. A kötet elméleti bevezetője tárgyalja a néprajzi kutatások tárgyát, módszerét, legáltalánosabb kategóriáinak, fogalmi kérdéseinek felfogását a hazai és a nemzetközi szakirodalom tükrében. Olyan fogalmak értelmezését járja körül, mint nép, kultúra, kulturális örökség, hagyomány, a nemzeti kultúra és a néphagyomány kapcsolata, szerepe a 19-20. században. Vázolja a nemzeti keretezésű néprajzi szintézisek születésének európai menetét. Áttekinti a magyar etnográfia és a hazai folklorisztika kutatásának történetét a 18. század végétől napjainkig. Ezek a fejezetek az eszmetörténet, az intézménytörténet és az irányadó tudósok vonatkozásában is új korszakolással, számos eredeti megállapítással szolgálnak.
Sajátos ökológiai szemlélettel íródott a magyar nép természeti környezetét, annak formálódását vázoló fejezet. Az őshazáktól napjainkig követi a népesség adaptációját a természeti tájhoz, figyelemmel e folyamat tükröződésére a szókészletben és egyes kulturális tradíciókban. A Kárpát-medence mai képének kialakulása döntően népünk tájépítő teljesítménye, itt az antropogén eredetű környezeti változások ezeréves folyamata elválaszthatatlan a magyar köznép történetétől, kétkezi munkájától. Kapcsolódik ehhez a történeti Magyarország etnikumainak és etnikai tereinek történeti alakulása. A középkor századait a magyarság térfoglalása, terjeszkedése, a 16-18. századot térvesztése jellemezte. A 19. század elejétől 1920-ig ismét a magyarság gyarapodása figyelhető meg. Azóta számára kedvezőtlen etnodemográfiai folyamatok zajlanak.
A kötet második felét a Kulturális régiók és etnikai, néprajzi csoportok tárgyköre foglalja el. Vázolja a magyar népterületet és népszigeteket magába foglaló tartomány méretű nagytájak − Dunántúl, Felföld, Alföld, Erdély, Moldva, Szlavónia − geográfiai, néptörténeti, felekezeti, kulturális jellegét. A magyar népterületek, néptömbök rendjében haladva bemutatja a hozzájuk kapcsolódó kistájak, népcsoportok történeti-táji tagolódását, néphagyományainak jellegét, megkülönböztető jegyeit, elemeit a tárgyi kultúrában, a folklórban, a vallási életben, a népnyelvben. A kötet szerteágazó tárgykörét gazdag képanyag (fénykép, térkép, grafika) illusztrálja.
Kizárólag online előfizetéses termék vásárlása esetén természetesen nem számítunk fel szállítási díjat.
Belföldi szállítás:
Szállítási idő: 1-3 munkanap
GLS házhozszállítás: 1 490 Ft
GLS Csomagpont/Automata: 1 290 Ft
MPL házhozszállítás: 1 990 Ft-tól 5 990 Ft-ig
MPL PostaPont/Automata: 1 590 Ft
Utánvéttel rendelt csomag esetén plusz 450 Ft kerül felszámításra.
Külföldi szállítás:
Külföldi szállítási címet megadó ügyfeleinket a Fedex Futárszolgálat segítségével szolgáljuk ki.
A kiszállítás díját minden esetben a rendszer automatikusan számolja a megrendelni kívánt termékek súlya és a rendeltetési hely alapján. A kiszállítási díjat a termékek kosárba tételét, valamint a szállítási cím megadását követően számítja ki és jeleníti meg a rendszer. Az összekészített csomagot legkésőbb egy héten belül átadjuk a Fedex futárszolgálat részére, a szállítási idő a rendeltetési hely függvényében változik.