Akinek továbbra is a kódos rendszer bizonyul használhatóbbnak, azok számára továbbra is generálunk kódokat az alábbiak szerint.
1. A kódokat minden olyan intézménynek felajánljuk, amely az EISZ Nemzeti Programmal kötött szerződésünk keretében előfizet MeRSZ vagy Szotar.net adatbázisunkra, és jelen pillanatban nincs lehetősége csatlakozni az eduID szolgáltatáshoz.
2. A kódok kiadása ingyenes, az intézmények számára nem jár költséggel.
3. Külön kódokat osztunk a Szotar.net és külön kódokat a MeRSZ távoli eléréséhez. Ha az adott intézmény mindkettőre előfizet, akkor mindkettőhöz külön-külön megkapja a megfelelő számú kódot.
4. A kódok számát az EISZ kategóriához igazítjuk:
- az 1. kategóriájú intézmények 100 db egyedi kódot kapnak,
- a 2. kategóriájú intézmények 200 db egyedi kódot kapnak,
- a 3. kategóriájú intézmények 300 db egyedi kódot kapnak,
- a 4. kategóriájú intézmények 1000 db egyedi kódot kapnak,
- az 5. kategóriájú intézmények 2000 db egyedi kódot kapnak.
Ha ez kevésnek bizonyul egy-egy intézményben, tudjuk egyedileg bővíteni a mennyiséget (az aktiválási adatok függvényében).
5. Egy egyedi kód egy felhasználó számára, egyszeri alkalommal történő aktiválást tesz lehetővé. Aki intézményi kódot aktivál, az automatikusan összekötésre kerül az intézménnyel, így a használati adatai megjelennek az intézményi statisztikában.
6. A 2021-es kódok 2022. január 31-ig érvényesek, hogy a vizsgaidőszak alatt zavartalanul elérjék a hallgatók az adatbázisokat. A további években a kódok lejárata az EISZ-szerződéshez igazodik.
7. A lejárt kódok érvényességét nem hosszabbítjuk, hanem új kódokat adunk.
8. A kódokat az Akadémiai Kiadó küldi ki az intézményeknek nyomtatott kártyák formájában. A kódok átvételéről a kiadó visszaigazolást kér az intézmény kapcsolattartójától.
9. A kódok használatához a kiadó segédletet ad át az intézményeknek, amely tartalmazza:
a) a kódok kezelésével kapcsolatos részleteket: kiosztás, átruházhatóság, nyilvánossá tétel stb.,
b) a kódok érvényességét,
c) a kódok aktiválásának használati útmutatóját.